Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Νέα 3άρα της ΑΕΚ

Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν 3-0 της Τριγλίας Ραφήνας.

aek_1_1024x768Τα πατήματά της φαίνεται να βρίσκει η ΑΕΚ, που κατάφερε να νικήσει 3-0 την Τριγλία Ραφήνας μπροστά σε 20.000 θεατές που βρέθηκαν στο ΟΑΚΑ.

Η Ένωση, όπως συνηθίζει, άνοιξε νωρίς το σκορ με την κεφαλιά του Κορδέρο στο 14ο λεπτό, ωστόσο στη συνέχεια δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή της σε γκολ.

Έτσι, φτάσαμε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου για να μπορέσουν οι Ντακόλ και Μπρέσεβιτς να «σφραγίσουν» τη νίκη, με δύο τέρματα που πέτυχαν στο 54’ και στο 56 αντίστοιχα.

ΑΕΚ: Καραγκιολίδης, Σταθάκης, Ρόβας, Αργυρίου, Πεταυράκης, Γεωργέας, Κορδέρο, Γροντής, Πόποβιτς (80′ Παληαρούτας), Ντακόλ (87′ Τσεβάς), Μπρέσεβιτς (73′ Ανάκογλου).

Τριγλία Ραφήνας: Φιλιππόπουλος, Στρόμπουλος, Τόσκας, Σβάρνας, Τσέπας (30′ Σκαφίδας), Τσιτόφωτος, Ράμο (85′ Φελέκης), Γκίκας, Μάντζης, Μουλλάκης (75′ Σταμπέλος), Ζέκιο.