Ο Ατζαγκούν έσωσε τον Παναθηναϊκό

Ο Νιγηριανός γλίτωσε τους «πράσινους» την ήττα από τον Πλατανιά. Εντυπωσιακή Καλλονή στην Ριζούπολη.

SUPERLEAGUE_LOGOΓια ακόμη ένα παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός προβλημάτισε με την εμφάνισή του, παρά την ισοπαλία που κατάφερε να αποσπάσει από τον Πλατανιά.

Και αυτό γιατί ουσιαστικά οι «πράσινοι» ήταν κάκιστοι στα 70 από τα 90 λεπτά του αγώνα, μην μπορώντας να απειλήσουν την εστία του Γεωργαλλίδη.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, το γκολ που δέχθηκαν στο 45ο λεπτό, το πέτυχε ο Ναζλίδης, ο οποίος είχε ζητήσει λίγα λεπτά νωρίτερα αλλαγή λόγω προβλήματος στην μέση και δεν μπορούσε καν να πανηγυρίσει.

Έτσι και ενώ όλα έδειχναν οτι ο Παναθηναϊκός θα γνώριζε την δεύτερη ήττα του στο Πρωτάθλημα, ο Ατζαγκούν ισοφάρισε στο 82′, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα της ημέρας, ξεχώρισε η εντυπωσιακή νίκη της Καλλονής επί του Απόλλωνα στην Ριζούπολη με 3-1.