Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Ο Ατρόμητος έΧασε την ευκαιρία

Οι Περιστεριώτες δεν κατάφεραν να αυξήσουν στους 6 πόντους την διαφορά από τον 4ο Παναθηναϊκό, μετά το 1-1 με τον Παναιτωλικό.

SUPERLEAGUE_LOGOΤα παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής ήρθαν έτσι, που πριν από το ματς με τον Παναιτωλικό, ο Ατρόμητος είχε την ευκαιρία να αποκτήσει προβάδισμα ασφαλείας για την 3η θέση της βαθμολογίας.

Και αυτό γιατί ήταν ήδη στους 3 βαθμούς από τον Παναθηναϊκό και έψαχνε τη νίκη για τους διπλασιάσει.

Μάλιστα στο ξεκίνημα του αγώνα και έδειχνε να τα καταφέρνει, καθώς είχε την καθολική υπεροχή και μπορούσε να ανοίξει νωρίτερα το σκορ, από το 36ο λεπτό που τα κατάφερε με τον Παπαδόπουλο.

Ωστόσο η απάντηση από την ομάδα του Αγρινίου ήρθε άμεσα, καθώς 5 λεπτά αργότερα κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Καμαρά και να διατηρήσει αυτό το σκορ μέχρι το τέλος, παρά τις μεγάλες χαμένες ευκαιρίες από τους Ναπολεόνι και Καραγκούνη.

ΣΑΒΒΑΤΟ
ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς 1-0 (62′ Βίλα)
ΠΑΟΚ-Εργοτέλης 2-1 (64′ Κατσουράνης, 90′+5 Βούκιτς/13′ Βερπακόφσκις)
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 0-1 (90’ Μήτρογλου)

ΚΥΡΙΑΚΗ
Πλατανιάς-Πανιώνιος 3-2 (23’ Άλβες, 75’ Λεοζίνιο, 79’ Γιόναν/13’ Γιάννου, 57’ Αραβίδης)
Απόλλων Αθ.-Βέροια 0-0
Λεβαδειακός-Ξάνθη 2-0 (35’ Μάντζιος, 58’ Μάρτινς)
Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης 1-1 (5’ Τζανής/50’ Ουσέρο)
ΟΦΗ-Άρης 2-0 (53’ Κουτσιανικούλης, 71’ Ιμπέ-αυτ.)