Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Ο Μελισσανίδης δεν ήταν γουρλής

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα από τη Νίκη Βόλου με 3-1, παρουσία του «Τίγρη».

1017387_LΠροβληματισμός… Αυτό είναι το συναίσθημα που προκάλεσε στο «στρατόπεδο» της Ένωσης η ήττα και η εμφάνιση γενικότερα στο φιλικό με τη Νίκη Βόλου στο «Πανθεσσαλικό Στάδιο», το οποίο παρακολούθησε και από κοντά ο Δημήτρης Μελισσανίδης.

Οι «κιτρινόμαυροι» στο παιχνίδι προς τιμή των 90ων γενεθλίων των γηπεδούχων, έμοιαζαν ως… φτωχοί συγγενείς, καθώς σε καμία περίπτωση δεν κατάφεραν να παρουσιάζουν κάτι αξιόλογο.

Επιθετικά δεν απείλησαν καθόλου, στο κέντρο γίνονταν πολλά λάθη, ενώ στην άμυνα υπήρχαν τεράστια κενά.

Όλα αυτά είχαν ως αποτέλεσμα στο 35’ η Νίκη να προηγηθεί 1-0 με τον Σοϊλέδη, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη υπήρξε μία μικρή βελτίωση στην ομάδα του Δέλλα, ωστόσο στο 70’ ο Γιέσιτς έκανε το 2-0, με τον Καζβιρόπουλου να μειώνει στο 86.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Χόβε.

Νίκη Βόλου (Τζαναβάρας): Αποστολίδης (72’ Καΐρης), Ζουλιώτης, Σοϊλέδης (66’ Παπαδόπουλος), Γκότοβος (74’ Χοβέ), Ρεπετσάς (81’ Ακασού), Μασάνα (74’ Γιώτας), Μπακάλης (81’ Γκούμας), Μανουσάκης (74’ Πιτταράς), Τζιώρας (72’ Τσίτας), Γκολόσεβατς (66’ Αναστασόπουλος), Γέσιτς (72’ Χαρτσιάς).

ΑΕΚ (Δέλλας): Βούρας, Αργυρίου (58’ Τσουκαλάς), Τσούπρος (73’ Ντούμπερετ), Σταθάκης (58’ Τζανετόπουλος), Τσουμάγκας (63’ Μούργκα), Ρόβας (79’ Ζιβάνοβιτς), Κορδέρο (70’ Παληαρούτας), Δημγκιόκας (49’ Πεταυράκης), Ανάκογλου (84’ Τσεβάς), Γροντής (63’ Καζβιρόπουλος), Μπρέσεβιτς (79’ Παυλής).