Ο Μπεργκ λύτρωσε τον Παναθηναϊκό

Οι «πράσινοι», μετά από 3 αγωνιστικές, επέστρεψαν στις νίκες κόντρα στον ΟΦΗ, με τον Σουηδό να είναι ο «χρυσός» σκόρερ.

SUPERLEAGUE_LOGOΓια ακόμη ένα παιχνίδι, η εικόνα του Παναθηναϊκού μόνο ως προβληματική μπορεί να χαρακτηριστεί. Κάτι που επιβεβαιώνεται και από το γεγονός ότι στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον ΟΦΗ, δεν κατάφερε να κάνει ούτε μία αξιόλογη ευκαιρία…

Η αποβολή του Ζβασίγια στο 46’ όμως, έδωσε άλλο αέρα στους «πράσινους» που πίεσαν και με το πανέμορφο γκολ του Μπεργκ 20 λεπτά αργότερα κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Μία νίκη, που σε καμία περίπτωση δεν ήταν εύκολη, καθώς η δεύτερη κίτρινη κάρτα που αντίκρισε ο Ρισβάνης στο 80’, έδωσε το δικαίωμα στους Κρητικούς να ελπίζουν για την ισοφάρισαν.

Κάτι, το οποίο δεν έγινε, με αποτέλεσμα οι «πράσινοι» να πάρουν την δεύτερη νίκη τους στο Πρωτάθλημα.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας, οι γηπεδούχοι ήταν νικητές, καθώς ο Αστέρας και ο Ατρόμητος έκαμψαν την αντίσταση της Καλλονής και του Απόλλωνα με 2-0.