Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Ο ΠΑΟΚ βρήκε Στοχ-ο [βίντεο]

Ο «δικέφαλος» πήρε το πολύτιμο 1-1 από την Σάλκε και βλέπει τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

1209120_10151802960274687_2024640906_nΣτην θέση του… οδηγού για την πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, μετά τον πρώτο αγώνα των play off της διοργάνωσης κόντρα στην Σάλκε.

Ο «δικέφαλος» χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση κατάφερε να πάρει το 1-1 στο «Γκεζελκίρχεν» και πλέον να βολεύεται ακόμη και με το 0-0 στην ρεβάνς της Τούμπας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Χουμπ Στέφενς; Ο Μίροσλαβ Στοχ.

Ο Σλοβάκος μεσοεπιθετικός μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ανέβασε την απόδοσή του στην επανάληψη και με το καταπληκτικό του σουτ στο 73’ ισοφάρισε το γκολ του Φαρφάν από το 32’.

Ωστόσο ειδική μνεία πρέπει να γίνει και στον Χακόμπο. Ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ μπορεί να φέρει τεράστια ευθύνη στο γκολ που δέχθηκε, όμως στο 80’ πραγματοποίησε μία καταπληκτική επέμβαση στο τετ-α-τετ με τον Χέβεντς, διατηρώντας το ευνοϊκό 1-1 μέχρι το τέλος του αγώνα.

Σάλκε (Γκενς Κέλερ): Χίλντεμπραντ, Χέβεντες, Ουτσίντα, Φουκς, Ματίπ, Μέγιερ (69’ Κλέμενς), Ντράξλερ, Χόγκερ (78’ Γκορέτσκα), Τζόουνς, Φαρφάν (87’ Πούκι), Σαλάι.

ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς): Χακόμπο, Λίνο, Κίτσιου, Βίτορ, Κατσουράνης, Τζιόλης, Λάζαρ, Λόρενς (62’ Κάτσε), Στοχ, Λούκας (90’ Ολίσε), Σαλπιγγίδης (62’ Αθανασιάδης)