Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Ο Σαβιόλα άρχισε την απόσβεση

Ο Αργεντίνος χάρισε τη νίκη στον Ολυμπιακό κόντρα στον Ατρόμητο με 2-1.

1016532Μπορεί οι «ερυθρόλευκοι» για ακόμη ένα παιχνίδι να παρουσίασαν δύο πρόσωπα, πετώντας ένα ημίχρονο, ωστόσο κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στον Ατρόμητο με 2-1.

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο μέρος ήταν κακός, καθώς ήταν ασύνδετος επιθετικά, με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να απειλήσει την εστία των φιλοξενούμενων.

Στο ξεκίνημα μάλιστα του δευτέρου ημιχρόνου, οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν με τον Ναπολεόνι, όμως οι αλλαγές του Μίτσελ που έριξε τον Φουστέρ και τον Σαβιόλα στο παιχνίδι, άλλαξαν την ροή του αγώνα.

Ο Ισπανός ισοφάρισε στο 51’ και 3 λεπτά αργότερα ο Αργεντίνος, χάρισε τη νίκη στους Πρωταθλητές που έκαναν το 2 στα 2.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας ξεχώρισε η νίκη της Καλλονής μέσα στο Χαριλάου επί του Άρη με 2-0.