Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Ο Τόρες τιμώρησε την Σίτι

Το γκολ του Ισπανού επιθετικού στις καθυστερήσεις, χάρισε τη νίκη στην Τσέλσι με 2-1.

186024127_0Ένα λάθος του Νάστασιτς, ήταν αρκετό προκειμένου η Τσέλσι να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μάντσεστερ Σίτι, που μέχρι εκείνο το σημείο φάνηκε να κρατάει τον βαθμό της ισοπαλίας στα χέρια της…

Το παιχνίδι στο «Στάμφορντ Μπριτζ» μόλις είχε συμπληρώσει τα 90 του λεπτά, όταν ο Σέρβος αμυντικός επιχείρησε να γυρίσει την μπάλα στον Χαρτ, χωρίς ωστόσο να έχει δει πως ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων είχε βγει από την περιοχή.

Εκεί βρέθηκε ο Φερνάντο Τόρες, ο οποίος προ κενού τέρματος έκανε το 2-1, πετυχαίνοντας το 1ο εφετινό του γκολ στην Premier League.

Νωρίτερα βέβαια, οι «μπλε» είχαν προηγηθεί με τον Σερλέ στο 33′, αλλά ο Αγκουέρο είχε ισοφαρίσει στο 49′.

Σάββατο
Κρίσταλ Πάλας – Άρσεναλ 0-2 (47′ πέν. Αρτέτα, 87′ Ζιρού)
Νόριτς – Κάρντιφ 0-0
Άστον Βίλα – Έβερτον 0-2 (68′ Λουκακού, 81′ Όσμαν)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Στόουκ 3-2 (43′ Φαν Πέρσι, 78′ Ρούνεϊ, 80′ Χαβιέρ Ερνάντες / 4′ Κράουτς, 45′ Αρναούτοβιτς)
Λίβερπουλ – Γουέστ Μπρομ 4-1 (12′, 17′ και 55′ Λουίς Σουάρες, 77′ Στάριτζ / 66′ πέν. Τζέιμς Μόρισον)
Σαουθάμπτον – Φούλαμ 2-0 (20′ Λάμπερτ, 43′ Τζέι Ροντρίγκεθ)