Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

«Πρεμιέρα» Μήτρογλου στην Αγγλία με Χ

Για περίπου 30 λεπτά αγωνίστηκε ο «πιστολέρο»

mitroglou-fulham

Το ντεμπούτο του Κώστα Μήτρογλου στην Φούλαμ «συνοδεύτηκε» από την εκτός έδρας ισοπαλία των Λονδρέζων επί της Γουέστ Μπρομ (1-1), στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

Ο Φέλιξ Μάγκατ στο ντεμπούτο του στον πάγκο των «Κότατζερς» είδε την ομάδα του να κρατάει την «χρυσή» νίκη μέχρι το 86ο λεπτό χάρις στο γκολ του Ντεζαγκά στο 28΄, ωστόσο, τότε δέχτηκε την ισοφάριση από το Βίντρα κι έχασε την ευκαιρία να «ξεκολλήσει» από την τελευταία θέση του πίνακα.

Ο Κώστας Μήτρογλου, μετά από αναμονή 25 ημερών από τότε που υπέγραψε στην Φούλαμ πέρασε αλλαγή στο 60ο λεπτό αντί του Ρονταγέγκα, ωστόσο, ήταν φανερό ότι θέλει ακόμη χρόνο έως ότου προσαρμοστεί στις απαιτήσεις του κορυφαίου πρωταθλήματος.