Η Ευρωλίγκα ανακοίνωσε το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου της διοργάνωσης, η οποία θα αρχίσει στις 16 του ερχόμενου Οκτωβρίου. Την πρωταθλήτρια Πολωνίας Τουρόφ θα υποδεχθεί στο ΟΑΚΑ ο Παναθηναϊκός στην πρεμιέρα ενώ ο Ολυμπιακός θα αγωνιστεί στην Ισπανία κόντρα στην Βαλένθια.
Το πρόγραμμα των τεσσάρων ομίλων της πρώτης φάσης της Ευρωλίγκας:
Α” Όμιλος
1η (16-17/10) 6η (20-21/11)
Αναντόλου Εφές-Νικητής προκριματικών
Ρεάλ Μαδρίτης-Ζαλγκίρις Κάουνας
Νίζνι-Σάσσαρι
2η (23-24/10) 7η (27-28/11)
Νικητής προκριματικών-Ρεάλ Μαδρίτης
Σάσσαρι-Αναντόλου Εφές
Ζαλγκίρις Κάουνας-Νίζνι
3η (30-31/10) 8η (4-5/12)
Ρεάλ Μαδρίτης-Νίζνι
Αναντόλου Εφές-Ζαλγκίρις Κάουνας
Νικητής προκριματικών-Σάσσαρι
4η (6-7/11) 9η (11-12/12)
Ρεάλ Μαδρίτης-Σάσσαρι
Ζαλγκίρις Κάουνας-Νικητής προκριματικών
Νίζνι-Αναντόλου Εφές
5η (13-14/11) 10(18-19/12)
Αναντόλου Εφές-Ρεάλ Μαδρίτης
Νικητής προκριματικών-Νίζνι
Σάσσαρι-Ζαλγκίρις Κάουνας
Β΄Όμιλος
1η (16-17/10) 6η (20-21/11)
Άλμπα-ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Λιμόζ
Τσεντεβίτα-Μάλαγα
2η (23-24/10) 7η (27-28/11)
Μάλαγα-Άλμπα
Λιμόζ-Τσεντεβίτα
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μακάμπι Τελ Αβίβ
3η (30-31/10) 8η (4-5/12)
Άλμπα-Μακάμπι Τελ Αβίβ
Τσεντεβίτα-ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Μάλαγα-Λιμόζ
4η (6-7/11) 9η (11-12/12)
Άλμπα-Λιμόζ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μάλαγα
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Τσεντεβίτα
5η (13-14/11) 10(18-19/12)
Τσεντεβίτα-Άλμπα
Μάλαγα-Μακάμπι Τελ Αβίβ
Λιμόζ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Γ” Όμιλος
1η (16-17/10) 6η (20-21/11)
Παναθηναικός-Τουρόφ
Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ-Αρμάνι Μιλάνο
Μπαρτσελόνα-Μπάγερν Μονάχου
2η (23-24/10) 7η (27-28/11)
Μπάγερν Μονάχου-Παναθηναικός
Αρμάνι Μιλάνο-Μπαρτσελόνα
Τουρόφ-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ
3η (30-31/10) 8η (4-5/12)
Παναθηναικός-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ
Μπαρτσελόνα-Τουρόφ
Μπάγερν Μονάχου-Αρμάνι Μιλάνο
4η (6-7/11) 9η (11-12/12)
Παναθηναικός-Αρμάνι Μιλάνο
Τουρόφ-Μπάγερν Μονάχου
Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ-Μπαρτσελόνα
5η (13-14/11) 10(18-19/12)
Μπαρτσελόνα-Παναθηναικός
Μπάγερν Μονάχου-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ
Αρμάνι Μιλάνο-Τουρόφ
Δ΄Όμιλος
1η (16-17/10) 6η (20-21/11)
Ερυθρός Αστέρας-Γαλατασαράι
Βαλένθια-Ολυμπιακός
Λαμποράλ Κούτσα-Νέπτουνας
2η (23-24/10) 7η (27-28/11)
Νέπτουνας-Ερυθρός Αστέρας
Ολυμπιακός-Λαμποράλ Κούτσα
Γαλατασαράι-Βαλένθια
3η (30-31/10) 8η (4-5/12)
Ερυθρός Αστέρας-Βαλένθια
Λαμποράλ Κούτσα-Γαλατασαράι
Νέπτουνας-Ολυμπιακός
4η (6-7/11) 9η (11-12/12)
Ερυθρός Αστέρας-Ολυμπιακός
Γαλατασαράι-Νέπτουνας
Βαλένθια-Λαμποράλ Κούτσα
5η (13-14/11) 10(18-19/12)
Λαμποράλ Κούτσα-Ερυθρός Αστέρας
Νέπτουνας-Βαλένθια
Ολυμπιακός-Γαλατασαράϊ.
Να σημειωθεί πως ο Παναθηναϊκός ολοκληρώνει την κανονική περίοδο στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο την Μπαρτσελόνα, ενώ ο Ολυμπιακός για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων θα παίξει στην Κωνσταντινούπολη κόντρα στην Γαλατά.