Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Χάνει την Ευρώπη ο Παναθηναϊκός

imagesΠολύ κοντά στο να μην καταφέρει να εξασφαλίσει ένα από τα εισιτήρια που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της νέας αγωνιστικής περιόδου, είναι ο Παναθηναϊκός, μετά την ήττα του με 1-0 από τον Πλατανιά στο ΟΑΚΑ.

Οι «πράσινοι» με το νέο τους, εντός έδρας «στραβοπάτημα», άφησαν ανεκμετάλλευτη την ήττα του ΠΑΣ Γιάννενα στον ΟΦΗ με 2-1, με αποτέλεσμα η διαφορά που τους χωρίζει να παραμένει στους 3 πόντους, 3 αγωνιστικές πριν το τέλος.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Ναζλίδη στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης του Ολυμπιακού Σταδίου και παρά το γεγονός οτι κράτησαν παθητικό ρόλο στα 90 λεπτά, μαζί με τις καθυστερήσεις, που ακολούθησαν πήραν την μεγάλη νίκη.

Το αποτέλεσμα αυτό, έφερε νέους τριγμούς στο «στρατόπεδο» του Παναθηναϊκού, καθώς ο Φάμπρι μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε πως «οι παίκτες δεν έχουν α…δια», με την διοίκηση της ΠΑΕ να τον… αδειάζει λίγο αργότερα, τονίζοντας οτι στηρίζει τους ποδοσφαιριστές του συλλόγου και πως δεν συμφωνεί με τις δηλώσεις του Ισπανού.