Επικράτησε ο Ολυμπιακός του Ηρακλή στο «Καυτανζόγλειο»

Ο Ολυμπιακός πήρε προβάδισμα με 2-0

oly2

Ο Ολυμπιακός έκανε το χρέος του στο «Καυτανζόγλειο», επικρατώντας 2-0 του Ηρακλή σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της Super League.

Οι Πειραιώτες «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη από τον πρώτο ημίχρονο με τα τέρματα των Ντουρμάζ (12’) και Ιντέγε (44’), με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να αντιδράσουν, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν στις καλύτερες τους ευκαιρίες στο ματς με τους Ρομάνο και Μοντέιρο στο 31’ και το 74’ αντίστοιχα.

Πριν το τελευταίο σφύριγμα ο Φορτούνης κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Περνίς (93’), όμως το γκολ του ακυρώθηκε σωστά, καθώς ήταν σε θέση offside.

Θα πρέπει να πούμε ότι ο διαιτητής Αρετόπουλος, χάρισε την κόκκινη κάρτα στον Μποτία, που χτύπησε αντιαθλητικά τον Βέλλιο στο στήθος στο πρώτο ημίχρονο (30′).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Περνίς, Μπουκουβάλας, Καρασαλίδης, Κυριακίδης, Ζιάμπαρης, Ρομάνο (81’ Λεοζίνιο), Στάμου (78’ Καραγκούνης), Ιντζόγλου, Πασάς (62’ Περόνε), Μοντέιρο, Βέλλιος

Ολυμπιακός (Σίλβα): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Ντα Κόστα, Μαζουακού, Ζντιέλαρ (59’ Κασάμι), Μιλιβόγεβιτς, Φορτούνης, Ντουρμάζ (77’ Πάρντο), Φουστέρ (70’ Φουστέρ), Ιντέγε