Φερέιρα: Αξίζαμε τη νίκη, θέλω να ξαναδώ την φάση με το 2ο γκολ της ΑΕΚ

Ό,τι ήταν δυνατόν για να πάρουν τη νίκη στο ΟΑΚΑ έκαναν οι παίκτες του, όπως τόνισε ο Αμπέλ Φερέιρα μετά τη λήξη του αγώνα.

Ο Πορτογάλος τεχνικός υπογράμμισε ότι ο ΠΑΟΚ μπορούσε να τελειώσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο και πρόσθεσε ότι θα ήθελε να ξαναδεί τη φάση του γκολ της ισοφάρισης των «κιτρινόμαυρων» σε 2-2, αναφερόμενος στο μαρκάρισμα του Κρίστισιτς πάνω στον Αουγκούστο.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Θεωρώ ότι είχαμε τα πάντα για να κερδίσουμε. Μπορούσαμε να το τελειώσουμε από το πρώτο ημίχρονο και ο αντίπαλός μας δεν είχε ούτε μία ξεκάθαρη ευκαιρία. Στο δεύτερο η ΑΕΚ αντέδρασε και έβαλε ένα γκολ από μία στατική φάση.

Παρόλο που για ένα μικρό χρονικό διάστημα, ήμασταν αποδιοργανωμένοι, αντιδράσαμε και πετύχαμε δεύτερο γκολ. Θα ήθελα να δω τη φάση του 2-2, αφού υπάρχει ένα επικίνδυνο μαρκάρισμα. Ωστόσο, ακόμα κι έτσι, είχαμε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τον Μπάρκα να κάνει δύο εξαιρετικές επεμβάσεις.

Κάναμε ό,τι ήταν δυνατόν για να πάρουμε τη νίκη. Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι φίλαθλοι απόλαυσαν ένα πολύ ωραίο ματς, καθώς αποστολή μου είναι κι αυτή».