Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Ισόπαλος ο Ολυμπιακός στην Αστάνα

Ισόπαλος, με σκορ 1-1, αναδείχτηκε ο Ολυμπιακός στο Καζακστάν, με αντίπαλο την Αστάνα, για την 4η αγωνιστική του Europa League.

Οι ερυθρόλευκοι, παρατάχθηκαν με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή τους, καθώς ο Μπέντο ξεκούρασε παίκτες, ενόψει του Κυριακάτικου ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

Η Αστάνα, προηγήθηκε μόλις στο 8ο λεπτό με γκολ του Ντεσπότοβιτς, αφού όλη η άμυνα αδράνησε.

Ο Ολυμπιακός στη συνέχεια, έλεγξε το ρυθμό του αγώνα και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 29, με κεφαλιά του Σεμπά, που βρέθηκε αφύλαχτος στην περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός πίεσε, είχε και δοκάρι με τον Μάρτινς στο 85, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ που θα του έδινε τη νίκη και θα του εξασφάλιζε σε μεγάλο βαθμό την πρόκριση στους 32 του Europa League.