Με γκολ του Μιλιβόγιεβιτς πέρασε ο Ολυμπιακός

Με τον Μιλιβόγεβιτς να βγάζει τα κάστανα απ’ την φωτιά, ο φουλ νεανικός Ολυμπιακός πέρασε απ’ την Βέροια με σκορ 2-1.

Πέρασε απ’ την Ημαθία ο Ολυμπιακός. Με τον Μιλιβόγεβιτς να πετυχαίνει το νικητήριο και ίσως το τελευταίο του γκολ με τα ερυθρόλευκα, οι Πειραιώτες επικράτησαν 2-1 στην έδρα της Βέροιας κι άνοιξαν την διαφορά τους απ’ την 2η θέση στο +13.

Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο με το παιχνίδι να έχει καλό ρυθμό. Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με τον Φορτούνη στο 11’ όμως οι «μαχητικοί» γηπεδούχοι απάντησαν στο 24’ με τον Σαρπόνγκ. Τελικά, οι πιο ουσιαστικοί Πειραιώτες μπήκαν στα αποδυτήρια με το προβάδισμα ύστερα από κεφαλιά του Μιλιβόγεβιτς στο 35ο λεπτό.

Έπεσε σταδιακά ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος, που με εξαίρεση κάποιες φάσεις του Ολυμπιακού δεν είχε πολλά πράγματα. Τις εντυπώσεις έκλεψε ο βοηθός Κασσαβέτης με το οφσάιντ-ανακάλυψη στον Κάλβο που έβγαινε απέναντι στον Καπίνο και καλυπτόταν καθαρά (52′).