Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Μοιράστηκαν βαθμούς Παναιτωλικός και Ατρόμητος- το πιο γρήγορο γκολ στην Α” Εθνική!

Με γκολ του Ούμπιδες στα 10 δευτερόλεπτα (το πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία της Α” Εθνικής) ο Ατρόμητος απέκτησε τον πρώτο λόγο για το «τρίποντο» στο Άγρίνιο όμως, ο Παναιτωλικός είπε την τελευταία λέξη και στο 90’+1′ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Μπεχαράνο.

ImageHandlerΥπό έντονη βροχόπτωση διεξήχθη το ματς για την 20ή αγωνιστική της Super League, με δύο δοκάρια για τους γηπεδούχους, οι οποίοι διαμαρτυρήθηκαν δικαιολογημένα για γκολ που δεν μέτρησε.

Η ομάδα του Ρικάρντο Σα Πίντο αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και μόλις στο 1ο λεπτό άνοιξε το σκορ με σουτ του Ούμπιντες. Τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημίωρου οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα όταν ο βοηθός έδειξε πως η μπάλα μετά την κεφαλιά του Άλβες δεν πέρασε τη γραμμή της εστίας. Όμως, από το ριπλέι της φάσης (φωτό) φάνηκε ο Γκορμπούνοφ την μπλόκαρε εντός εστίας.

Η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Μετά από φάση διαρκείας και αδυναμία των αμυντικών του Ατρόμητου να απομακρύνουν, ο Εντζεγκέλε έστρωσε στον Μπεχαράνο, ο οποίος με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για να διαμορφώσει τελικό 1-1.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Στεφανάκος, Κούσας, Μπεχεράνο, Άλβες, Κάπελ, Γοδόι, Σκαραμοτσίνο (61’ Κέβιν), Βιγιαφάνες (65’ Λάζαρ), Μαρτίνες, Ετζεγκέλε, Φωτάκης (76’ Βασιλείου)Στον πάγκο: Κολοβούρης, Κουτρομάνος, Ρουσκουγιέδα, Μαλεζάς.

Ατρόμητος (Ρικάρντο Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Κατσουράνης , Κούρος , Αγκουαζί (46’ Λαζαρίδης), Φυτανίδης , Μπρίτο (46’ Παπάζογλου), Ναπολεόνι , Κιβρακίδης, Δημούτσος , Ούμπιντες, Πίτου Γκαρσία.