Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

NBA: Ο Κόμπι δεν ήθελε να χάσει (video)

Kobe-BryantΚάτι τέτοιες βραδιές του Κόμπι, όπως αυτή κόντρα στους Ράπτορς, επιτρέπουν στους Λέικερς να κάνουν όνειρα για κατάκτηση του τίτλου στο ΝΒΑ, παρά την μέτρια μέχρι τώρα πορεία τους. Η ομάδα του Τορόντο 1 λεπτό και 50 δευτερόλεπτα, πριν το τέλος του αγώνα στο Λος Άντζελες, βρισκόταν μία ανάσα από την κατάκτηση μίας πολύτιμης νίκης, καθώς ήταν μπροστά στο σκορ με 105-100.

Μπορεί ο Μπράιαντ να είχε ήδη πετύχει, μέχρι εκείνο το σημείο, 30 πόντους, ωστόσο δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα…  Με τρία φονικά σουτ από τα 7.25 ισοφάρισε σε 109-109 και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση, όπου οι «λιμνάνθρωποι» τελικά επικράτησαν με 118-116, με τον σούπερ σταρ της ομάδας να προσθέτει ακόμη δύο στο ενεργητικό του, φτάνοντας συνολικά τους 41 και τις 19 ασίστ!

Δείτε το video με τα κατορθώματα του Κόμπι για να καταλάβετε…