Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Νίκησε στην παράταση ο ΛεΜπρόν Τζέιμς τον κορυφαίο Γίαννη στη μάχη της ανατολής – [Βίντεο]

Σε μία ματσάρα βγαλμένη από τα πλεί οφ ο ΛεΜπρον Τζέιμς νίκησε στην παράταση την ομάδα του Γιάννη Αντέτοκουνμπο.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο παρότι είδε την άμυνα προσαρμοσμένη πάνω του και δεν του βγήκαν οι περισσότερες προσπάθειες, κατάφερε να τελειώσει την αναμέτρηση με τους Καβαλίερς του ΛεΜπρον Τζέιμς, έχοντας 25 πόντους (5/13 σουτ, 13/15 βολές), 13 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 ασίστ και 3 τάπες!

Ο Greak Freak οδήγησε με αυτή του την εμφάνιση την ομάδα στην»ολική επαναφορά» σε ένα ματς που έμοιαζε χαμένο καθώς σε κάποιο σημείο του παιχνιδιού έχαναν ακόμα και με 18 πόντους. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση εκεί κάπου ο Γιάννης έκανε το 6ο φάουλ του και αποδυναμωμένο το Μιλγουόκι έχασε με 114-108 από τους περσινούς πρωταθλητές του βασιλιά ΛεΜπρον Τζέιμς