Ο Μιλιβόγεβιτς έριξε τον ΠΑΟΚ στο Καναβάτσο

Σε ένα πολύ καλό παιγνίδι, ο Ολυμπιακός, επικράτησε επί του ΠΑΟΚ με σκορ 2-1, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Σούπερ λίγκας.

Τα παιγνίδι, διακόπηκε από τους καπνούς που ήταν πάρα πολύ πυκνοί και περιόριζαν την ορατότητα, ωστόσο είχε ρυθμό και αρκετές καλές στιγμές μπροστά και στις δύο εστίες.

ΟΠΑΟΚ, ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 5 με γκολ του Βαρέλα, όμως ο ίδιος παίκτης, έφερε το ματς στα ίσα με αυτογκολ στο 25.

Το δεύτερο ημίχρονο, άργησε να ξεκινήσει λόγω καπνογόνων, όμως ο Ολυμπιακός πίεζε και ο ΠΑΟΚ έψαχνε με φαρμακερές κόντρες το γκολ που θα του έδινε τη νίκη.

Στο 96, ο Φιγκέιρας σέντραρε, ο Μιλιβόγεβιτς έπιασε την κεφαλιά και έγραψε το 2-1 για τον Ολυμπιακό.

Το παιχνίδι, δυστυχώς, διεκόπη για άλλα δέκα λεπτά, καθώς για άλλη μια φορά η ατμόσφαιρα έγινε αποπνικτική από τα καπνογόνα που άναψαν ορισμένοι.

Όταν με τα πολλά πείστηκαν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ να επιστρέψουν στο γήπεδο, παίχτηκαν ακόμα τρία λεπτά ποδόσφαιρο.

Ωστόσο, αυτό που δημιουργεί άσχημη εντύπωση, είναι η στάση του προπονητή του ΠΑΟΚ, ο οποίος πήρε την ομάδα και αρνούνταν να επιστρέψει στο γήπεδο, εξαιτίας ρίψης καπνογόνων!

Ακόμη και αν έχει δίκιο στους ισχυρισμούς του ότι ο διαιτητής Αρετόπουλος του είπε ότι θα το διακόψει οριστικά, η στάση του είναι τουλάχιστον υποκριτική: υπήρξε παίκτης του ΠΑΟΚ, σε πολλά ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακού στην Τούμπα, στα οποία, δεν είχε ενοχληθεί όχι από ρίψεις καπνογόνων, αλλά ούτε από εισβολή οπαδών που κυνηγούσαν τους αντιπάλους του.