Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Νταρουσάφακα 75-67

Οι «πράσινοι» μετά από τρεις σερί ήττες επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, μολονότι μετέτρεψε σε ντέρμπι ένα ματς που έδειχνε να ελέγχει απόλυτα!

Οι παίκτες του Πασκουάλ έχασαν το μυαλό τους στο δεύτερο ημίχρονο κι απώλεσαν τη διαφορά 11 πόντων που είχαν εξασφαλίσει στο πρώτο ημίχρονο.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν (65-65), τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε αλλά έστω και σε εκείνο το σημείο ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, με πρωταγωνιστή τον Ντίνο Μήτογλου κατάφερε να βγάλει αντίδραση και με σερί 10-0 να «καθαρίσει» τη νίκη.

Ο νεαρός φόργουορντ έκανε το καλύτερο παιχνίδι στη διοργάνωση, πετυχαίνοντας ρεκόρ καριέρας με τους 20 πόντους που σημείωσε! Το πιο σημαντικό, όμως, είναι ότι δήλωσε παρών στα κρίσιμα λεπτά, βγάζοντας κρίσιμες άμυνες.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 43-32, 57-53, 75-67.