Περίπατος μετά από καιρό για την Εθνική

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για τα προκριματικά του μουντιάλ η εθνική.

ÐÁÃÊÏÓÌÉÏ ÊÕÐÅËËÏ 2018 / ÐÑÏÊÑÉÌÁÔÉÊÁ / ÃÉÂÑÁËÔÁÑ - ÅËËÁÄÁ / WORLD CUP 2018 / PRELIMINARY / GIBRALTAR - GREECE

Σε υγιεινό περίπατο εξελίχθηκε η αναμέτρηση με το Γιβραλτάρ, στην πρεμιέρα των προκριματικών του μουντιάλ του 2018, που θα γίνει στη Ρωσία, για την εθνική.

Η εθνική μας ομάδα, επικράτησε άνετα με 1-4 επί του Γιβραλτάρ και πήρε 3 πολύτιμους βαθμούς στον όμιλο.

Χρειάστηκε 3 λεπτά, για να μετατρέψει το 1-1, σε 1-4 και να μετατρέψει τον αγώνα σε τυπική διαδικασία.

Το σκορ άνοιξε ο Μήτρογλου στο 10, ενώ είχε ισοφαρίσει για το Γιβραλτάρ ο Γουόκερ στο 26.

Όμως το 3λεπτο μεταξύ 44 και 45+2, ήταν καθοριστικό για την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Ένα αυτογκόλ του  Βάισμαν στο 44, έδωσε και πάλι προβάδισμα στην Ελλάδα, ενώ τα γκολ του Φορτούνη στο 45 και του Τοροσίδη στο 45+2, έδωσαν στη νίκη διαστάσεις θριάμβου.

Επόμενο ματς για την Εθνική στις 7/10 με την Κύπρο.