Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Σε 5 λεπτά πήρε το βαθμό ο Ατρόμητος

Ισόπαλοι 2-2, αναδείχτηκαν ΑΕΚ και Ατρόμητος στο ΟΑΚΑ, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ λίγκας.

Πέντε λεπτά ήταν αρκετά για την ομάδα του Περιστερίου, για να εξανεμίσει το προβάδισμα των δύο γκολ που είχε η Ένωση από το 60ο λεπτό.

Η ΑΕΚ, μπήκε δυνατά στο γήπεδο και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 3ο λεπτό με γκολ του Μάνταλου.

Η συνέχεια ήταν εξίσου καλή για τον δικέφαλο, που πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 60 με τον Ροντρίγκες.

Όλα έδειχναν, ότι η ΑΕΚ θα πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, όμως ο Ατρόμητος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη.

Αρχικά μείωσε στο 71 με τον Λε Ταλέκ και έφερε το ματς στα ίσα στο 75 με γκολ του Ουμπίδες.

Από αυτό το σημείο και μετά, το ματς απέκτησε μια άγρια ομορφιά, με την ΑΕΚ να ψάχνει το 3ο γκολ και τον Ατρόμητο, να εξαπολύει επικίνδυνες αντεπιθέσεις.

Ωστόσο, δεν μπήκε άλλο γκολ και οι δύο ομάδες, μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.