Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Σίφουνας η Ρεάλ στη Λευκωσία, απίθανη επιστροφή της Σεβίλλης κόντρα στη Λίβερπουλ!

Η πρωταθλήτρια Ευρώπης έδωσε σκληρό μάθημα στον ΑΠΟΕΛ επικρατώντας με 6-0 – Η Λίβερπουλ προηγήθηκε στο ημίχρονο 0-3, αλλά η Σεβίλλη στο 93′ ισοφάρισε σε 3-3! -Σαρωτική η Λειψία διέλυσε με 4-1 την Μονακό στο Πριγκηπάτο, ενώ η Νάπολι έμεινε ζωντανή με το 3-0 επί της Σαχτάρ – Συνολικά 28 γκολ σε μια ακόμη μαγική ποδοσφαιρική βραδιά!

Με.. ημίωρο μπουρίνι έμοιαζε η εμφάνιση της Ρεάλ στο ΓΣΠ κόντρα στον ΑΠΟΕΛ, καθώς οι Μαδριλένοι από το 23′ έως το 54′ πέτυχαν έξι γκολ και πέτυχαν την πιο εμφατική φετινή τους νίκη, αλλά είναι οριστικά δεύτεροι στον όμιλο καθώς η Τότεναμ έκανε την ανατροπή και επικράτησε στην έδρα της Ντόρτμουν εξασφαλίζοντας την πρωτιά. Έτσι οι πρωταθλητές Κύπρου ισοβαθμούν με τους Βεστφαλούς και η 3η θέση που οδηγεί στο Europa League θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική.

Επικό ματς στην Σεβίλλη με την Λίβερπουλ για 45 λεπτά να κάνει ότι θέλει και να προηγείται με 0-3, αλλά στο β” να μην υπάρχει και οι Ισπανοί ισοφάρισαν σε 3-3 στο… 93′! Σαρωτική η Λειψία έκανε περίπατο στην έδρα της Μονακό επικρατώντας με 4-1, ενώ η Νάπολι με αντεπίθεση στο β” ημίχρονο συνέτριψε με 3-0 την Σαχτάρ κι ελπίζει πλέον ότι η Σίτι θα κερδίσει στην Ουκρανία για να κλέψει τη 2η θέση.