Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Τρελό γλέντι στην Τούμπα μετά το 4-0 επί του Παναθηναϊκού

Ο ΠΑΟΚ πέρασε στον τελικό του Κυπέλλου με το 4-0 επί του Παναθηναϊκού και το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους παίκτες και τους οπαδούς να στήνουν τρελό γλέντι στην Τούμπα.

Στον τελικό του Κυπέλλου ο ΠΑΟΚ με το 4-0 επί του Παναθηναϊκού. Ο Δικέφαλος γύρισε το 2-0 του πρώτου αγώνα και με φοβερή εμφάνιση στην Τούμπα απέκλεισε το «τριφύλλι».

Ο Παναθηναϊκός είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο ΠΑΟΚ τιμώρησε την αστοχία του και έφτασε σε ανατροπή με ένα σαρωτικό 4-0. Με δέκα παίκτες ο Παναθηναϊκός μετά την αποβολή του Χουλτ στο 72′, άλλαξε το ματς ο Μπίσεσβαρ που μπήκε στο ημίχρονο και είχε δύο ασίστ.

Ο Βλάνταν Ίβιτς δεν άλλαξε το 4-2-3-1 του πρώτου αγώνα. Ο Τσίμιροτ (του οποίου η απουσία στη Λεωφόρο είχε συζητηθεί) πήρε τη θέση του Κάνιας, ο Πέλκας προτιμήθηκε αντί του Ενρίκε, που ήταν μάλλον φλύαρος στον πρώτο ημιτελικό, ενώ η μεγάλη είδηση ήταν φυσικά η παρουσία του Πρίγιοβιτς στην κορυφή της επίθεση.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης έμεινε αναμενόμενα πιστός στο 4-4-2 και στα πρόσωπα που το έχουν υπηρετήσει πετυχημένα και σωστά. Μοναδική αλλαγή, η αναγκαστική: ο Ζέκα εκτός με τραυματισμό και παρτενέρ στο πλευρό του Κουρμπέλη ξεκίνησε ο Νούνο Ρέις, με τον Λουντ να μένει στον πάγκο.