Βαριά ήττα του ΠΑΟΚ στα Γιάννινα (3-0 από τον ΠΑΣ)!

Σε ένα ακόμα αγώνα ο ΠΑΟΚ παρουσιάστηκε πολύ κακός και γνώρισε άλλη μία ήττα αυτή την φορά στα Γιάννινα από τον ΠΑΣ με 3-0!

omada10-615x400O Δικέφαλος απέδειξε πως δεν έχει την ποιότητα ώστε να μπορεί να αντικαθιστά σημαντικούς παίκτες που απουσιάζουν αλλά και ότι είναι πολύ κουρασμένος από τα συνεχόμενα ματς λόγω του περιορισμένου ρόστερ.

Ο ΠΑΟΚ παραμένει πρώτος αλλά με μόλις έναν βαθμό περισσότερο από τον Ολυμπιακό ενώ, αν νικήσει ο Παναθηναϊκός την Ξάνθη θα φτάσει τους ασπρόμαυρους στους μείον δύο.

Ο Λίλα με μακρινό σουτ στο 26΄ άνοιξε το σκορ (στη φάση τραυματίστηκε ο Γλύκος που θα απουσιάσει σημαντικό διάστημα), ο Κοροβέσης στο 73΄ πέτυχε το δεύτερο γκολ του ΠΑΣ, ενώ ο Μανιάς στις καθυστερήσεις έκλεισε το σκορ. Μάλιστα η αντίδρασή του (να κλωτσήσει το σημαιάκι του κόρνερ και διαφημιστικές πινακίδες πανηγυρίζοντας -να βγάλει παράλληλα και την φανέλα του, προκάλεσαν την αποβολή του).

Από το ξεκίνημα του αγώνα ο ΠΑΣ ήταν καλύτερος με την ομάδα του Αναστασιάδη να μην μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες. Μόνο στο 69΄ ο ΠΑΟΚ άγγιξε το γκολ, όταν μετά από ωραίο συνδυασμό ο Κλάους έδωσε στον Τζανδάρη αυτός έκανε την παράλληλη σέντρα αλλά ο επερχόμενος Περέιρα σε κενή εστία, δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Τέσσερα λεπτά μετά από αυτήν την ευκαιρία η ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη δέχτηκε και δεύτερο γκολ κι εκεί, τελείωσε το ματς…

ΠΑΣ (Γ. Πετράκης): Βελλίδης, Στρούνα, Κοροβέσης (Ντάσιος 84΄), Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Λίλα, Τσουκαλάς, Ίλιτς (Ακόστα 62΄), Χαρίσης, Τσάβες (Μανιάς 87΄), Ναδάλες.

ΠΑΟΚ (Α. Αναστασιάδης): Γλύκος (Ιτάνζ 31΄), Κίτσιου (Παπαδόπουλος 67΄), Σπυρόπουλος, Βίτορ, Σκόνδρας, Κάτσε, Τζανδάρης, Γκολάσα, Αθανασιάδης, Περέιρα (Κουλούρης 77΄), Σαλπιγγίδης.