Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

Ξαναέχασε βαθμούς ο Ολυμπιακός

Για δεύτερο εκτός έδρας ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να φύγει νικητής

Για δεύτερο σερί εκτός έδρας ματς (το προηγούμενο με Πλατανιά, 2-2), οι ερυθρόλευκοι πέταξαν βαθμούς, καθώς ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα 0-0 κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη.

Με… διακοπή ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο, αφού υπήρξε πρόβλημα με τους πυλώνες του γηπέδου. Παρά την έντονη βροχόπτωση και την κακή κατάσταση του γηπέδου το πρώτο 45λεπτο ήταν καλό με τους Αρκάδες να έχουν ευκαιρίες, αλλά να μην μπορούν να νικήσουν τον Λεάλι. Οι παίκτες του Μπέντο απείλησαν ουσιαστικά μόνο σε δύο φάσεις με Ιντέγε και Σεμπά, ενώ στο πέναλτι που ζήτησαν στο 42’ ο ρέφερι έδειξε σωστά κίτρινη στον Φορτούνη για θέατρο.

Καλύτεροι οι Πειραιώτες στο δεύτερο, καθώς είχαν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ όμως ο Ντοναρούμα δεν τους το επέτρεψε. Ο Κύζας άφησε κακώς τον Αστέρα με δέκα στο 61΄, δείχνοντας δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Μάσα. Ο επιθετικός των Αρκάδων βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από διεκδίκηση με τον Βιάνα, όμως δεν επιχείρησε να ξεγελάσει τον διαιτητή, ο οποίος δεν έπρεπε να τον αποβάλει.