Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024

Σημάδια… ανάκαμψης από ΠΑΟΚ

977839_10151608615304687_401118618_oΟ «δικέφαλος» πήρε την πρώτη του νίκη στα play off, επικρατώντας 2-1 στην Τρίπολη του Αστέρα.

Οι φιλοξενούμενοι, μετά από δύο συνεχόμενες ήττες στο ξεκίνημα, ήταν αναγκασμένοι εκ των πραγμάτων να πάρουν το πρώτο τους «τρίποντο» στους κατατακτήριους αγώνες και τελικά τα κατάφεραν.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές; Οι δύο σκόρερ… Ο Αθανασιάσης στο 77’ και ο Κατσουράνης τρία λεπτά αργότερα, όμως τα γκολ τους δεν έφταναν για να διώξουν το άγχος.

Και αυτό γιατί στο 89’ ο Σίντελφελντ υπέπεσε σε ένα αψυχολόγητη ενέργεια, χτυπώντας τον Σανκαρέ μέσα στην περιοχή.

Κάτι που ανάγκασε τον Σιδηρόπουλο, εκτός από το πέναλτι να δείξει στον παίκτη του ΠΑΟΚ την κόκκινη κάρτα.

Ο Περόνε ευστόχησε και έτσι τα τελευταία λεπτά απέκτησαν χαρακτήρα θρίλερ με τους Αρκάδες όμως να μην μπορούν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και να γνωρίζουν την ήττα.

«Χ» στους Ζωσιμάδες

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο Ατρόμητος απέτρεψε τον ΠΑΣ Γιάννενα από το να κάνει το 3/3 στα πλέι οφ.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στους «Ζωσιμάδες», με τους Περιστεριώτες να ανοίγουν το σκορ με γκολ απ’τα αποδυτήρια του Καραγκούνη στο 3’ όμως ο Τσουκαλάς ισοφάρισε στο 34’.