Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Γκέλα ΠΑΟΚ στο ματς της χρονιάς με Ηρακλή

3-3 έλειξε το ντέρμπι της Θεσσαλονικής σε έαν παιχνίδι διαφήμιση για το ποδοσφαίρο

paok-iraklis

Σε ένα ματς που τα είχε σχεδόν όλα, Ηρακλης και ΠΑΟΚ ήρθαν ισόπαλοι με το εντυπωσιακό 3-3.

Μοιραίος ο Μπερμπάτοφ για τον «Δικέφαλο του Βορρά» αφού στις καθυστερήσεις και με το σκορ στο 3-2, νικήθηκε από τον Περνίς και στη συνέχεια ο Μπαρτολίνι που υπέπεσε στην παράβαση, διαμόρφωσε το τελικό σκορ!

Ο Μακρής έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 14′, για να απαντήσει με κεφαλιά στο 35′ ο Πέλκας και το ημίχρονο να κλείσει με γκολ του Βέλλιου στο 43′. Η αντεπίθεση του ΠΑΟΚ συνεχίστηκε με τα τέρματα των Μπερμπάτοφ (65′) και Τζαβέλλα (77′) πριν το… δραματικό τέλος με πρωταγωνιστές τον Βούλγαρο επιθετικό και τον Μπαρτολίνι.

Από το 1998 αήττητος εντός έδρας από τον ΠΑΟΚ ο «Γηραιός» που μετρά 7 νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες ως γηπεδούχος!