Ασταμάτητη η Ρόμα

Οι «Τζιαλορόσι» σημείωσαν την 9η νίκη τους σε ισάριθμες αγωνιστικές στην Serie A.

romaΗ ξέφρενη πορεία της Ρόμα προς την κατάκτηση του Πρωταθλήματος στην Ιταλία συνεχίζεται και καμία ομάδα δεν φαίνεται ικανή να την σταματήσει.

Αυτή την φορά τον τίτλο του θύματος, απέκτησε η Ουντινέζε που γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-0, εξαιτίας ενός γκολ στο 82ο λεπτό του Μπράντλεϊ.

Έτσι, η Ρόμα έκανε το 9/9 διατηρώντας την διαφορά των 7 βαθμών από την 2η Νάπολι, που επικράτησε 2-0 της Τορίνο με ισάριθμες εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι.

Από εκεί και πέρα, η Μίλαν έχασε 3-2 από την Πάρμα στις καθυστερήσεις, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας!

Σάββατο
Σαμπντόρια – Αταλάντα 1-0 (57′ Μουστάφι)
Ίντερ – Βερόνα 4-2 (9′ Ζόναταν, 12′ Παλάσιο, 38′ Καμπιάσο, 56′ Ρολάντο / 32′ Μαρτίνιο, 71′ Ρόμουλο)