Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

Βαριά ήττα… Κολομβία-Ελλάδα 3-0!

Πολύ βαριά η ήττα της Εθνικής μας στην πρεμιέρα του Μουντιάλ, με 3-0 από την Κολομβία…

αρχείο λήψης

Ένα αποτέλεσμα που δεν άξιζε για την ελληνική ομάδα, για την προσπάθειά της στο δεύτερο, κυρίως, ημίχρονο όταν άγγιξε το γκολ σε μερικές περιπτώσεις -αποκορύφωμα η κεφαλιά του Γκέκα στο δοκάρι (64′) μπροστά σε άδεια εστία κι ενώ το σκορ ήταν 2-0. Η είσοδος του Φετφατζίδη μετά από λίγα λεπτά στην επανάληψη, δεν πρόλαβε να φέρει καρπούς καθώς οι κολομβιανοί έφτασαν σε δεύτερο γκολ, με τον Γκουτιέρες –πολύ «φτηνό»- ενώ ο Πέκερμαν προσπάθησε να αποφύγει κινδύνους κλείνοντας ακόμη περισσότερο την άμυνά του. Η Ελλάδα, με την προσθήκη και του Καραγκούνη (αντί του Κονέ) πάλεψε, δεν μπόρεσε να σκοράρει ούτε με τον Σαμαρά στο 84’ και… εγκατέλειψε το ματς, για να δεχθεί το 3-0 στις καθυστερήσεις από τον Ροντρίγκες.