Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Διαστημική… Μπαρτσελόνα στο Καμπ Νου [βίντεο]

Οι Καταλανοί έδειξαν τις προθέσεις τους ενόψει της νέας σεζόν επικρατώντας 8-0 της Σάντος.

2013-08-02_BARCELONA-SANTOS_48.v1375483629Αποφασισμένη να επιστρέψει στην κορυφή της Ευρώπης, δείχνει η Μπαρτσελόνα.

Οι Καταλανοί σε ένα δυνατό φιλικό στο «Καμπ Νου» με την Σάντος, στο πλαίσιο της μεταγραφής του Νεϊμάρ, επικράτησαν 8-0, δείχνοντας με επιβλητικό τρόπο τις προθέσεις τους.

Φυσικά, πρόσωπο του αγώνα ήταν ο Βραζιλιάνος άσος, που βρέθηκε ξανά με τους πρώην συμπαίκτες του, αλλά οι Ισπανοί δεν έδειξαν κανένα οίκτο.

Άνοιξαν το σκορ με τον Μέσι στο 8’ διπλασίασαν τα τέρματά τους με το αυτογκόλ του Λέο στο 12’, ενώ ο Αλέξις (22′) και Πέδρο (28′) έκαναν το  4-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Φάμπρεγκας πέτυχε 2 γκολ (53′ και 68′), ενώ οι Αντριάνο (75′) και Ντονγκού (83′) διαμόρφωσαν το τελικό 8-0.