Και η Ρόμα γκελάρει

Μετά από 10 σερί νίκες, οι «τζιαλορόσι» άφησαν δύο βαθμούς στο Τορίνο.

torino-romaΤο ρεκόρ των συνεχόμενων «τρίποντων» της Ρόμα, έλαβε τέλος στο Τορίνο.

Εκεί που οι «Τζιαλορόσι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι με την τοπική ομάδα, κάνοντας την πρώτη τους γκέλα μετά από 10 σερί νίκες στην εφετινή Serie A.

Και όλα αυτά σε μία έδρα, που οι Ρωμαίοι αγνοούν την ήττα από το 1990 και σε όλο το πρώτο ημίχρονο του κυριακάτικου παιχνιδιού, είχαν την καθολική υπεροχή, ανοίγοντας μάλιστα το σκορ με τον Στρούτμαν στο 28’.

Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι και με το γκολ του Τσέρτσι στο 63’ ισοφάρισαν, αναγκάζοντας τους φιλοξενούμενους να αφήσουν δύο βαθμούς.

Σάββατο (2/11)
Πάρμα-Γιουβέντους 0-1 (77′ Πογκμπά)
Μίλαν-Φιορεντίνα 0-2 (27′ Βάργκας, 73′ Μπόρχα Βαλέρο)
Νάπολι-Κατάνια 2-1 (15′ Καγιεχόν, 20′ Χάμσικ-25′ Κάστρο)

Κυριακή (3/11)
Λιβόρνο-Αταλάντα 1-0 (11′ Παουλίνιο)
Λάτσιο-Τζένοα 0-2 (60′ Κούτσκα, 71′ πεν. Τζιλαρντίνο)
Σαμπντόρια-Σασουόλο 3-4 (19′ Πότσι, 65′ Εντερ, 81′ Ντε Σιλβέστρι-49′,52′ πεν.,89′ πεν. Μπεράρντι, 63′ Φλόρο Φλόρες)
Ουντινέζε-Ιντερ 0-3 (25′ Παλάσιο, 30′ Ρανόκια, 91′ Αλβαρες)
Βερόνα-Κάλιαρι 2-1 (8′ Τόνι, 57′ Γιάνκοβιτς-90′ Κόντι)
Τορίνο-Ρόμα 1-1 (63′ Τσέρτσι-28′ Στρούτμαν)