Κύπελλο: «Ξύπνησε» και προκρίθηκε ο Ολυμπιακός

11704_621907541157599_862443411_n

Το 2-2 του ημιχρόνου αφύπνισε τους «ερυθρόλευκους» και σε 8 λεπτά πέτυχαν 4 γκολ, φτάνοντας σε σκορ πρόκρισης με 6-2.

Ο Ολυμπιακός μπήκε καλά στο «παγωμένο» από την ελάχιστη προσέλευση κόσμου «Γ.Καραϊσκάκης» και κατάφερε να προηγηθεί στο 5′ με τον Φουστέρ, ενώ 6 λεπτά αργότερα ο Ιμπαγάσα έκανε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι, παίζοντας με αντεπιθέσεις όχι απλά κατάφεραν να μειώσουν με τον Τζάνη στο 20′, αλλά ισοφάρισαν στο 32′ με τον απίστευτο γκολ του Λουσέρo, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες 2-2 στα αποδυτήρια…

Αυτό που ακολούθησε όμως δεν το φανταζόταν ακόμη και ο πιο αισιόδοξος φίλαθλος των γηπεδούχων.

Οι Πρωταθλητές με τους Μήτρογλου (48′, 54′), Φετφατζίδη (52′) και Φουστέρ (55′) πέτυχαν 4 γκολ σε 8 λεπτά και ουσιαστικά καθάρισαν τόσο τη νίκη (6-2), όσο και την πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης, καθώς η ρεβάνς της Κομοτηνής σε 10 μέρες αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα.