Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Μίλησαν οι μικροί του Παναθηναϊκού

Γιάνκοβιτς και Παπάς ξεχώρισαν στη νίκη του Παναθηναϊκού με 88-68.

BXrZmbaCIAAjsYbΤην ευκαιρία να μοιράσει χρόνο συμμετοχής και να ξεκουράσει παίκτες που θα τραβήξουν πολύ… κουπί άμεσα, είχε ο Αργύρης Πεδουλάκης.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού εκμεταλλεύτηκε την διαγραφόμενη άνετη νίκη επί των Τρικάλων και χρησιμοποίησε τον Διαμαντίδη 19 λεπτά, τον Μπράμο 20, τον Ματσιούλις, 12, τον Γκιστ 15 και τον Λάσμε 14.

Αντιθέτως, Παππάς, Γιάνκοβιτς πήραν από 24 και 20 λεπτά αντίστοιχα, πετυχαίνοντας 15 και 17 πόντους, ενώ άξιο αναφοράς είναι και το 10λεπτο που αγωνίστηκε ο 17χρονος Χαραλαμπόπουλος πετυχαίνοντας 3 πόντους.

Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος, δεν χρειάζεται να γίνει ιδιαίτερη αναφορά, καθώς τα Τρίκαλα βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ με διψήφια διαφορά (6-15 στο 5’) και ουδέποτε κατάφεραν να απειλήσουν.

Τα δεκάλεπτα: 10-29, 26-47, 42-73, 68-88

Παναθηναϊκός (Πεδουλάκης): Χαραλαμπόπουλος 3, Μπράμος 7 (1), Κάρι 14 (1), Φώτσης 5, Λάσμε 10, Μαυροκεφαλίδης, Διαμαντίδης 3 (6ασιστ), Γκιστ 7, Παππάς 15 (1), Γιάνκοβιτς 17 (3), Πινγκ, Ματσιούλις 7 (1)