Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Με ιταλικό… αέρα ο Άρης

Οι Θεσσαλονικείς μπορεί να έχασαν 2-1 στο «Κ.Βικελίδης» από την Ρόμα, αλλά κέρδισαν τις εντυπώσεις.

ARIS-ROMA-EISITIRIOΜε τον Ανδρέα Τάτο να βρίσκεται στις εξέδρες του γηπέδου λόγω της συμφωνίας με τον Ολυμπιακό για τον δανεισμό του, ο Άρης γνώρισε την ήττα από την Ρόμα με 2-1 στην έδρα του.

Μία ήττα που περιορίζεται καθαρά στο αποτέλεσμα, καθώς οι «κίτρινοι» έδειξαν αρκετά καλά στοιχεία και για 80 περίπου λεπτά έλεγχαν απολύτως τον αγώνα.

Μάλιστα προηγήθηκαν στο 17’ με την καταπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουντότζι, αλλά στο 70’ ο Οσβάλντο και στο 80’ ο Μπράντλεϊ έδωσαν τη νίκη στους «Τζιαλορόσι».

Στο διάστημα που μεσολάβησε όμως των δύο αυτών γκολ, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Νταμαρλή στο 78’.

ΑΡΗΣ: Διούδης(57’ Μπουζάνης), Ηρακλής, Κύργιας, Πουλίδο, Μαργαρίτης, Παπαδόπουλος, Οικονομόπουλος, Σταυρόπουλος(61’ Κοτσαρίδης), Ουντότζι(61’ Σουνάς), Τριανταφυλλάκος, Μανιάς(57’ Αγγελούδης).

ΡΟΜΑ: Σκορούπσκι, Καστάν, Στρούτμαν, Μαρκίνο, Λαμέλα, Πιάνιτς, Μπενάτια, Καρπάρι, Ντοντό, Μποριέλο, Τοροσίδης.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι: Ρομανιόλι, Μπράντλεϊ, Τότι, Τάλο, Βέρε, Ταντέι, Οσβάλντο, Μπαρτζαρέτι και Γερβά.