Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Μητρο-γκόλ επί 3 στην Λιβαδειά

Ο Έλληνας επιθετικός έδωσε ρεσιτάλ στη Λιβαδειά, πετυχαίνοντας 3 γκολ σε 21 λεπτά.

1018238Μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με 9 βαθμούς παραμένει ο Ολυμπιακός.

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 5-0 του Λεβαδειακού εκτός έδρας, μία νίκη που αποτελεί ρεκόρ στην προϊστορία των αναμετρήσεων των δύο ομάδων.

Τον χορό των γκολ στην πόλη της Βοιωτίας, άνοιξε ο Σαβιόλα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 16’, ωστόσο οι παίκτες του Μίτσελ παρέμειναν στα… ρηχά, όσον αφορά την απόδοσή τους.

Κάτι που ανάγκασε τον Ισπανό τεχνικό στο δεύτερο ημίχρονο να περάσει τους Βάις και Μήτρογλου στο παιχνίδι. Mία κίνηση που άλλαξε αμέσως την ροή του αγώνα.

Ειδικά ο Έλληνας επιθετικός στα 21 λεπτά που αγωνίστηκε, κατάφερε να πετύχει 3 γκολ, κλέβοντας την παράσταση με την αποτελεσματικότητά του.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, που ξεχώριζε, ο ΠΑΟΚ κέρδισε 4-1 τον Πανιώνιο στην Τούμπα, με τον Μίροσλαβ Στοχ να πετυχαίνει δύο γκολ.