Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

Μπροστά με 1-0 η Ελλάδα -ισοφάρισε η Ιαπωνία την Κολομβία…

ΝΑΙ ΜΑΓΚΕΣ, ΠΑΜΕ! Ημίχρονο στην Φορταλέζα με την Εθνική μας να προηγείται 1-0 με γκολ του Σάμαρη στο 43′.

greece_japan

Στα πρώτα 23 λεπτά η Εθνική μας είχε ξοδέψει -και χάσει- τις δύο από τις τρεις αλλαγές της, καθώς αποχώρησαν με τραυματισμό ο Κονέ και ο Καρνέζης (στη θέση τους Σάμαρης και Γλύκος).

Στο 33′, στην φοβερή αντεπίθεση των Ελλήνων, ο Χολέμπας… έσπασε το οριζόντιο δοκάρι στην πρώτη, τεράστια ευκαιρία του ματς. Στην εκτέλεση του φάουλ -καλό, από τον Καραγκούνη, ο Ιβοριανός τερματοφύλακας μπλόκαρε βγάζοντας κραυγή ενθουσιασμού…

Παιχνίδι υπομονής, με όλα τα ενδεχόμενα ανοικτά…

ΚΟΝΕ ΜΕ ΑΚΤΗ

…Μέχρι που σε μια κόντρα επίθεση η Ελλάδα σκόραρε για το 1-0 που μας γεμίζει αισιοδοξία.

Την ίδια ώρα βέβαια, η Ιαπωνία κλείνει το ημίχρονο στην Κουιάμπα ισοφαρίζοντας την Κολομβία για το 1-1 που θα (μας) διατηρήσει σε κατάσταση αναμονής…