Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

Νίκη με ανατροπή και μάλιστα στις καθυστερήσεις ο Παναθηναϊκός (2-1 τον Πανιώνιο)!

Νίκη με ανατροπή και μάλιστα στις καθυστερήσεις ο Παναθηναϊκός που επικράτησε με 2-1 του Πανιωνίου!

ÐÅÔÑÉÔÓ ÐÁÍÁÈÇÍÁÉÊÏÓ - ÐÁÍÉÙÍÉÏÓ PETRIC PANATHINAIKOS - PANIONIOS (SUPERLEAGUE 2014-2015)Οι πράσινοι βρέθηκαν από την… κόλαση στον παράδεισο μέσα σε διάστημα μόλις λίγων λεπτών και δεν πλήρωσαν χάρις σε αυτό το μαγικό φινάλε το… άχρωμο πρώτο ημίχρονο αλλά και τις τέσσερις χαμένες ευκαιρίες του δευτέρου μέρους, ειδικά μετά το 60′ όταν και φάνηκε να αφυπνίζονται για περίπου 15′.΄

Ο Μπουμάλ άνοιξε το σκορ για τον Πανιώνιο στο 85′, οι νεοσμυρνιώτες έσφαλαν αναζητώντας δεύτερο γκολ και ο Παναθηναϊκός «κτύπησε» στις καθηστερήσεις με πλασέ του Ατζαγκούν (90′) και κεφαλιά του Πέτριτς (94′).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κοτσόλης, Μπούρμπος (82′ Μπούι), Νάνο, Λαγός, Σίλντενφελντ, Μέντες, Πράνιτς, Ζέκα, Ντίνας (54′ Καρέλης), Κλωναρίδης (76′ Ατζαγκούν), Πέτριτς

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γιαννακόπουλος, Τασουλής, Χατζηισαΐας, Παντίδος, Μπούζας (83′ Ιμπαγάσα), Μπουμάλ, Κολοβός (Φούντας), Σιώπης (68′ Γκίνη), Πάνος, Μητρόπουλος, Γιάννου.