Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Ντέρμπι χωρίς νικητή [βίντεο]

Ίντερ και Γιουβέντους έμειναν στο 1-1 και έχασαν την ευκαιρία να ξεφύγουν.

interΝτέρμπι που θύμισε τις παλιές επικές μονομαχίες των δύο ομάδων, διεξήχθη στο Μιλάνο μεταξύ της Ίντερ και της Γιουβέντους που έμειναν στο 1-1.

Ένα σκορ που σε καμία περίπτωση δεν αντιπροσωπεύει την εξέλιξη του παιχνιδιού, που κάλλιστα θα μπορούσε να είχε περισσότερα γκολ…

Και αυτό γιατί οι Ναγκατόμο, Πογκμπά, και Ταϊντέρ είχαν την ευκαιρία να πετύχουν ένα τέρμα, όμως οι προσπάθειές τους, δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Η εικόνα αυτή συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ικάρντι όμως να ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους, η χαρά των οποίων όμως δεν κράτησε για πολύ.

Δύο λεπτά αργότερα ο Βιντάλ ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το αποτέλεσμα του ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής στην Ιταλία.