Δευτέρα, 13 Μαΐου, 2024

Οι Άγγλοι επικράτησαν της ομάδας του Περού

Το σκορ είχε ανοίξει ο Ντάνιελ Στάριτζ στο α’ μέρος ενώ τα άλλα τέρματα σημείωσαν, στην επανάληψη, οι Τιμ Κέιχιλ και Φιλ Τζαγκέλκα για μια Αγγλία που δεν άρεσε…

agglia

Δύο γκολ σε πέντε λεπτά πέτυχαν οι Άγγλοι και επικράτησαν, στο τέλος, της ομάδας του Περού με 3-0 σε φιλικό παιχνίδι στο Γουέμπλεϊ.

Στο Σάντσεθ Πιθχουάν η Ισπανία επικράτησε με 2-0 της Βολιβίας, με τον Φερνάντο Τόρες να πετυχαίνει το 37ο τέρμα του με πέναλτι και τον Αντρέας Ινιέστα να σκοράρει στο 84’.

Τα αποτελέσματα στα άλλα διεθνή φιλικά:

Ονδούρα – Τουρκία 0-2, Νέα Ζηλανδία – Νότια Αφρική 0-0, Ιράν – Ανγκόλα 1-1, Κατάρ – Σκόπια 0-0, Αυστρία – Ισλανδία 1-1, Ελβετία – Τζαμάικα 1-0.