Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Οι γηπεδούχοι έβαλαν «φωτιά» στα πλέι οφ

5e5ec9cbdec1ec52944a07f879b8ca0b_XL-599x275ΠΑΣ Γιάννενα και Ατρόμητος κέρδισαν Αστέρα Τρίπολης και ΠΑΟΚ με 2-1, στην 1η αγωνιστική των πλέι οφ.

Το πρώτο ματς της ημέρας, έγινε στους «Ζωσιμάδες» όπου η ομάδα των Ιωαννίνων υποδέχθηκε τους Αρκάδες, οι οποίοι προφανώς είχαν το μυαλό τους ακόμη στον τελικό του Σαββάτου.

Έτσι, με το… καλημέρα βρέθηκαν πίσω στο σκορ με το γκολ του Τσουκαλά στο 8′. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε με το καταπληκτικό γκολ που πέτυχε ο Σανκαρέ στο 14′, διαμορφώνοντας το 1-1 που έμεινε μέχρι το 67′. Σε εκείνο το σημείο ο Ίλιτς πέτυχε το δεύτερο τέρμα για τον ΠΑΣ, χαρίζοντάς του τη νίκη.

Στο άλλο παιχνίδι, μετά από ένα μέτριο και χωρίς θέαμα πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί στο Περιστέρι με το «ψαλιδάκι» του Σαλπιγγίδη στο 60′, όμως 12 λεπτά αργότερα ο Ιγκλέσιας ισοφάρισε.

Έτσι, φτάσαμε στο 90′ όπου ο Σουμπίνιο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.