Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Ο Κλωναρίδης κέρδισε τον Άρη

Με 2 γκολ του 21χρονου μέσου, ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από το «Κλεάνθης Βικελίδης».

klonaridisΣε προσωπική του παράσταση μετέτρεψε ο Βίκτορας Κλωναρίδης το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Άρη στην Θεσσαλονίκη, χαρίζοντας τη νίκη στους «πράσινους» με 2-0.

Το παιχνίδι στο «Κλεάνθης Βικελίδης ήταν μοιρασμένο στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να χάνουν ευκαιρίες με τον Αγκάνθο και τους φιλοξενούμενους να απαντούν με τον Μπεργκ και τον Ζέκα.

Όλα αυτά όμως μέχρι το 43ο λεπτό, που ο Κλωναρίδης πήρε την μπάλα, απέφυγε με μία καταπληκτική ντρίμπλα τον Πουλίδη και άνοιξε το σκορ.

Ο Άρης από εκείνο το σημείο έδειχνε κυριευμένος από το άγχος και την πίεση, με αποτέλεσμα στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός να είναι κυρίαρχος του παιχνιδιού και στο 77ο λεπτό να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ με τον 21χρονο μέσο.

Παρά το γεγονός μάλιστα οτι λίγα λεπτά αργότερα, ο σκόρερ των δύο τερμάτων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ο Άρης δεν μπόρεσε να απειλήσει, με αποτέλεσμα να παραμείνει στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.