Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

«Πάγωσε» η Γιουβέντους στην Κωνσταντινούπολη [βίντεο]

Ένα γκολ της Γαλατασαράι στο 85′ άφησε εκτός συνέχειας στο Τσάμπιονς Λιγκ την «Μεγάλη Κυρία».

sneider02_610

Εκτός συνέχειας στο Τσάμπιονς Λιγκ έμεινε η Γιουβέντους, μετά την ήττα της στην χιονισμένη Κωνσταντινούπολη.

Η Ιταλική ομάδα έψαχνε ένα γκολ κόντρα στους Τουρκούς, σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε την Τρίτη και ολοκληρώθηκε την Τετάρτη λόγω της χιονόπτωσης.

Στα υπολειπόμενα 59′ λεπτά, το συγκρότημα του Αντόνιο Κόντε έδειχνε να παίρνει αυτό που θέλει, μέχρι το 85ο λεπτό.

Σε εκείνο το σημείο ο Ντρογκμπά έβγαλε μία κεφαλιά-πάσα για τον Σνάιντερ, ο οποίος με διαγώνιο σουτ χάρισε την χρυσή νίκη στην «Γαλατά» και άφησε εκτός την «Μεγάλη Κυρία».

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Τσέλσι-Στεάουα 1-0 (10′ Μπα)
Σάλκε-Βασιλεία 2-0 (51′ Ντράξλερ, 57′ Μπατί)

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Μαρσέιγ-Μπορούσια Ντόρντμουντ 1-2 (14′ Ντιαβαρά/4′ Λεβαντόφσκι,85′ Γκροςγκρόιτς)
Νάπολι-Άρσεναλ 2-0 (73′ Ιγκουαΐν,93′ Καγιεχόν)

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Ατλέτικο Μαδρίτης-Πόρτο 2-0 (14′ Γκαρθία, 37′ Κόστα)
Αούστρια Βιέννης-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 4-1 (44′ 51′ Χόσινερ, 48′ Γιουν, 93′ Κίεναστ/35′ Κερζακόφ)

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Μίλαν-Άγιαξ 0-0
Μπαρτσελόνα-Σέλτικ 6-1 (7′ Πικέ, 40′ Πέδρο, 45′, 48′ 58′ Νεϊμάρ, 72′ Τέγιο/88′ Σαμαράς)