Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Πέτυχε τρία γκολ, μέτρησε το ένα…

Απόλυτα δίκαιη η νίκη για το Μεξικό (1-0 το Καμερούν) που «είδε» δίκτυα σε τρεις περιπτώσεις, αλλά μόνο τη μία του έκαναν το… χατίρι οι διαιτητές να δείξουν σέντρα!

Giovani+Dos+Santos+Mexico+v+Cameroon+Group+7y5MnOk_Hxbl

Δηλαδή, πάλι καλά που δεν ανακάλυψαν παράβαση και στο τέρμα του Περάλτα να… μας αποτρελάνουν.
Πολύ καλύτερο το Μεξικό, πήρε σαφέστατα προβάδισμα πρόκρισης –από Καμερούν και Κροατία- χάρη σ αυτό το τέρμα του Περάλτα στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης στο «Arena das Dunas» με τη βροχή να πέφτει ασταμάτητα.
Ο Τζιοβάνι Ντος Σάντος σημείωσε τα δύο γκολ που δεν μέτρησαν –στο ημίχρονο- κάνοντας μια σπουδαία εμφάνιση. Θάχει να το λέει πως, ίσως και να μπορούσε να μπει στη λίστα των σκόρερς του Μουντιάλ με καλές προοπτικές…
Όσον αφορά το Καμερούν, είχε μια ευκαιρία με τον Ετό, ενώ προς το τέλος διεκδίκησε, απλά, τον βαθμό. Αδύναμη ομάδα.