Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την Εθνική Νέων

Ethniki+NeonB

Κάποτε, αυτή η ομάδα αποτελούσε …καμάρι του ελληνικού ποδοσφαίρου. Τώρα όμως;

Η Εθνική ομάδα των Νέων γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της ολοκληρώνοντας με σκληρό τρόπο τις υποχρεώσεις της για την elite round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2014, που διεξήχθη στην Πορτογαλία.

Η ήττα ήρθε αυτή τη φορά από την Ουαλία με σκορ 3-0 με τέρματα που σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.
Η ελληνική σύνθεση: Γιαγκιόζης, Μυρθιανός, Βλάχος (63΄ Δώνης), Παντελάκης, Φάζος, Πολίμος, Δεληγιαννίδης, Ρούσσος, Κουλούρης, Κρητικός (82΄ Τζανουλίνος), Μήλιος (67΄ Βέργος).

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Πορτογαλία επικράτησε 3-2 του Βελγίου και με τρεις νίκες προκρίθηκε στα τελικά της διοργάνωσης (Ουγγαρία, 19-31 Ιουλίου).