Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Φιλική ήττα του ΠΑΟΚ από τη Σταντάρ στην Ολλανδία

Στο πρώτο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα από την Σταντάρ με 2-1. Σκόρερ του τέρματος του ΠΑΟΚ ο Κουλούρης, ενώ και τα δύο γκολ της Σταντάρ σημείωσε ο Μπία.

thumbnail (8)

Το παιχνίδι κύλησε σε χαλαρούς ρυθμούς, με λίγες καλές φάσεις και τη Σταντάρ να προηγείται με εκτέλεση πέναλτι του Μπία στο 39’.

Το καλό διάστημα του ΠΑΟΚ στο ματς ήταν το πρώτο 20λεπτο του δεύτερου μέρους. Εκεί ανέβασε τη πίεση του και δημιούργησε ορισμένες επικίνδυνες καταστάσεις, ενώ σημείωσε και το γκολ με τον Κολούρη (60’). Οκτώ λεπτά μετά ο Μπία πέτυχε το νικητήριο γκολ σε μια ελληνική άμυνα με πολλά κενά.

Ο ΠΑΟΚ στο α΄ημίχρονο: Γιακουμής, Σκόνδρας, Βίτορ, Κατσικάς, Ποζατζίδης, Τζανδάρης, Μαντούρο, Μάρτενς, Κωνσταντινίδης, Πόζογλου, Παπαδόπουλος. Ο ΠΑΟΚ στο β’ μέρος: Μελίσσας, Κίτσιου, Σκόνδρας, Μαντούρο, Παναγιωτούδης, Πολύζος, Σαββίδης, Γκολάσα, Πόποβιτς, Κουλούρης, Αθανασιάδης.