Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Απίστευτος Ατρόμητος στην Τούμπα

Σε ένα πάρα πολύ καλό παιγνίδι στην Τούμπα, για την 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ο Ατρόμητος νίκησε τον ΠΑΟΚ με 3-4.

Παρά την έντονη βροχόπτωση, οΠΑΟΚ ξεκίνησε αρκετά καλά το παιγνίδι και προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με γκολ του Ροντρίγκες.

Στο 27 ο Κουλούρης, διπλασίασε τα γκολ του δικεφάλου, ενώ στο 40 ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι και όλα έδειχναν ότι ο ΠΑΟΚ, θα έχει ένα εύκολο βράδυ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ατρόμητος, αντέδρασε και έκανε το 2-1 στο 56 με τον Λε Ταλέκ.

Από αυτό το σημείο και μετά, το παιγνίδι άνοιξε και ο ΠΑΟΚ, προηγήθηκε ξανά με 2 γκολ διαφορά στο 69 με γκολ του Μυστακίδη.

Οι Περιστεριώτες, αντέδρασαν και πάλι και στο 74 κέρδισαν πέναλτι, όταν ο Κάνιας,  έδιωξε τη μπάλα με το χέρι πριν περάσει τη γραμμή.

Ο δικέφαλος, έμεινε με 10 παίκτες, ο Ουμπίντες ευστόχησε και το ματς πήρε φωτιά.

Στο 86, ο Παπαδόπουλος, που είχε περάσει πριν λίγα λεπτά στον αγώνα, έφερε το ματς στα ίσα.

Όμως ο Ατρόμητος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 90+3, με γκολ του Τόνσο, έκανε την ολική ανατροπή και πήρε τη νίκη.