Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Απίθανη νίκη ο Εργοτέλης: 1-0 την Ξάνθη στα «Πηγάδια»!

Απίθανη νίκη για τον Εργοτέλη που επικράτησε της Ξάνθης στα Πηγάδια με 1-0, ανατρέποντας τα προγνωστικά και βάζοντας θεμέλια παραμονής του στην κατηγορία των μεγάλων.

1204299Οι Κρητικοί πήραν τη νίκη χάρη στο γκολ-πέναλτι του Τζίλας στο 66ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Παπάζογλου στο 40ο λεπτό.

Στον Εργοτέλη πλέν το πιστεύουν και όσο θα παίρνουν αποτελέσματα όπως αυτό με την Ξάνθη, τόσο οι ελπίδες θα μεγαλώνουν.

Ο Παναιτωλικός

Σε τροχιά… πλέι οφ παρέμεινε ο Παναιτωλικός. Οι Αγρινιώτες επικράτησαν 2-0 της αδιάφορης βαθμολογικά Καλλονής, έφτασαν τους 46 βαθμούς και μείωσαν στους 4 από τον πέμπτο της βαθμολογίας ΠΑΣ Γιάννενα. Στο 17′ ο Μαρτίνες και στο 92′ με αυτογκόλ ο Τσαμπούρης, πέτυχαν τα δύο γκολ.