Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

“Αυτοκτόνησε” η Τότεναμ – Επέστρεψε από το 3-0 η Γουέστ Χαμ

Τι κι αν προηγήθηκε με 3-0, η Τότεναμ τα έκανε… θάλασσα, με τη Γουεστ Χαμ να επιστρέφει από την… κόλαση και να “κλέβει”τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3) από την ομάδα του Μουρίνιο.

Η Τότεναμ πλήρωσε ακριβά τη χαλαρότητα της στα τελευταία λεπτά και έχασε μέσα από τα χέρια της δύο πολύτιμους βαθμούς, παραχωρώντας ισοπαλία 3-3 στη Γουέστ Χαμ, για την 5η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο προηγήθηκε με 3-0, αλλά τελικά τα «σφυριά» ήταν αυτοί που πανηγύρισαν στο φινάλε. Οι «πετεινοί» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Σον, για να φτάσουν σε άλλα δύο τέρματα μέσα στο πρώτο τέταρτο με σκόρερ τον Χάρι Κέιν (8′, 16′).

Στα τελευταία λεπτά οι «Σπερς», όμως, έριξαν αισθητά την απόδοση τους, με αποτέλεσμα η Γουέστ Χαμ να καταφέρει μέσα σε δέκα λεπτά να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να πάρει την ισοπαλία στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Στο 82’ ο Κρέσγουελ εκτέλεσε φάουλ και ο Μπαλμπουένα με κεφαλιά μείωσε σε 3-1, ενώ στο 85’ με αυτογκόλ ο Ντάβιντσον Σάντσες έβαλε τους φιλοξενούμενους στο ματς (3-2).

Ο Μπέιλ έφυγε στην κόντρα στο 92’ και αφού βρέθηκε μόνος με τον Φαμπιάνσκι πλάσαρε άουτ και στο 94’ ο Λανζίνι με μία “φωτοβολίδα” διαμόρφωσε το τελικό 3-3, παγώνοντας τον Ζοσέ Μουρίνιο και την ομάδα του.