Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Δέκα λεπτά ήταν αρκετά για τον Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 2-0, τη Λάρισα, στο Καραϊσκάκη, σε αγώνα για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Ολυμπιακός, ήταν καταιγιστικός στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσε να βάλει κι άλλα γκολ, καθώς έχασε πολλές κλασικές ευκαιρίες για γκολ.

Οι ερυθρόλευκοι, προηγήθηκαν στο 1ο λεπτό, με γκολ του Ανδρούτσου, μετά από πάσα του Σεμπά, που έκλεψε τη μπάλα έξω από την περιοχή.

Το 2-0, έγινε στο 9 με κοντινή προβολή του Ιντέγε και στη συνέχεια, ο Ολυμπιακός, έχανε ευκαιρίες.

Η Λάρισα, έμοιαζε να μην μπορεί να συνέλθει από τα δύο γρήγορα γκολ και δεν μπόρεσε σε σχεδόν κανένα σημείο του παιγνιδιού να αντιδράσει.

Στο 62, ο Ιντέγε, αποχώρησε τραυματίας, καθώς έβγαλε τον ώμο του και μένει να υποβληθεί σε εξετάσεις, για να εκτιμηθεί το μέγεθος του τραυματισμού.

Επίσης, τραυματίας αποχώρησε στο 90 και ο Ελιονούσι με μυϊκή σύσπαση.